Scroll to Top

Rīgas centrā un apkaimēs notiks Lāčplēša dienai veltīti piemiņas pasākumi

Publicēts: / / 290 views

Pieminot Latvijas Brīvības cīnītājus, 11. novembri galvaspilsētā atzīmēs ar pasākumiem gan centrā, gan apkaimēs. Gaidāms svinīgs dievkalpojums, tradicionālā svecīšu iededzināšana Brāļu kapos, lāpu gājiens, uguns plosta palaišana Daugavā, spēka dziesmu koncerti, tematiskas darbnīcas, izstādes un dokumentālā kino filma.

Svētku programma galvaspilsētā

11. novembrī no plkst. 09.00 iedzīvotāji aicināti apmeklēt svinīgu dievkalpojumu Rīgas Domā, bet līdz plkst. 21.00 pie Latvijas Kara muzeja varēs aplūkot militārās tehnikas izstādi. Tikmēr Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā no plkst. 10.00 būs apskatāma Lāčplēša kara ordeņa izstāde un jaunā izstāde “Satversme 100+”.

Šajā dienā plkst. 15.00 Sudrabkalniņā – Imantas apkaimē – notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Latvijas Brīvības cīnītāju piemiņai, kur uzstāsies vīru kopa “Vilki”, folkloras kopa “Vilcenes” un pūtēju orķestris “Auseklītis”.

Plkst. 17.00 jau divdesmito reizi notiks pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”, kur Rīgas Brāļu kapos tradicionāli iedegs piemiņas svecītes. Pēc tam gaidāms patriotisks lāpu gājiens līdz Brīvības piemineklim un 11. novembra krastmalai, kā arī uguns plosta palaišana Daugavā pie pieminekļa, kas veltīts Lielajam Kristapam. Pie Brīvības pieminekļa mācītājs Guntis Kalme teiks svinīgu uzrunu, un vīru kopas “Vilki” izpildījumā tiks ieskandinātas Latvijas Brīvības cīnītāju dziesmas.

Savukārt Latviešu strēlnieku laukumā notiks viens no Lāčplēša dienas centrālajiem pasākumiem, kur no plkst. 18.00 līdz 22.00 varēs dzirdēt koncertu “Spēka dziesmas” ar vairāku Rīgas folkloras kopu un rokgrupas “Līvi” piedalīšanos, kas izpildīs savu labāko dziesmu izlasi.

Plkst. 19.00 Rīgas Domā izskanēs koncerts “Ceļā uz Latviju”, piedaloties orķestrim “Rīga”, jauktajam korim “Sōla” un tādiem solistiem kā Annija Kristiāna Ādamsone (soprāns), Laura Grecka (mecosoprāns) un Aivars Osītis (kornete). Tāpat šajā laikā svinīgas melodijas būs dzirdamas Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” rīkotajā koncertā “Skaista mana tēva sēta”, kur uzstāsies Zane Šmite (balss, vargans), Ilze Grunte (ģitāra, čarango), Indriķis Veitners (saksofons, klarnete) un Andris Grunte (kontrabass).

Savukārt plkst. 19.00 Vecmīlgrāvja apkaimē – Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā – notiks pasākums “Ar nedziestošu liesmu sirdī”, uzstājoties dzejniekam, komponistam, izpildītājam Laurim Valteram un jauktajam korim “Norise”.

Lāčplēša dienas noslēgumā iedzīvotāji aicināti uz koncertzāli “Ave Sol”, kur no plkst. 19.00 līdz plkst. 22.00 izskanēs koncerts “Daugavmalā mierīgs vakars”, piedaloties Larisai Carjkovai (ērģeles), Rīgas Latviešu biedrības nama jauktajam korim “Austrums”, Zemessardzes korim “Stars”, solistam Atim Zviedrim un viņa draugiem.

Papildus šīm klātienes norisēm Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” tīmekļvietnē un sociālo tīklu kontā plkst. 11.00 ikviens varēs vērot latviešu režisora Andra Rozenberga dokumentālo filmu “Sods par sapni”.

Tāpat no 11. līdz 19. novembrim interesentiem ir iespēja apmeklēt tematiskas darbnīcas Rīgas Porcelāna muzejā, kas veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas, suverenitātes un nacionālās identitātes tēmām.

Svētku noformējums pilsētvidē

Šogad valsts svētku noformējuma un satura idejiskais vadmotīvs ir iekšējās brīvības neatkarība no ārējiem apstākļiem, par ko savā dzejā runājis Knuts Skujenieks. Uz pilsētvides stendiem un afišu stabiem lasāmas Knuta Skujenieka dzejas rindas, kā arī stāsti par latviešu dzimtās glabātiem karogiem, kas, pārdzīvojot dažādus laikus Latvijas vēsturē, saglabāti un godā turēti līdz pat mūsdienām.

Pilsētvidē atgriezušās arī jau pērn rīdzinieku atzinību iemantojušās 10 gaismas instalācijas ar latviešu tautasdziesmu spēka vārdiem, kas šogad atrodamas Rīgas centrā un vairākās apkaimēs: Teikā, Imantā, Zolitūdē, Ziepniekkalnā, Vecmīlgrāvī, Maskavas forštatē un Pļavniekos. Papildus tam pie vairāk nekā 1000 apgaismes stabiem un Rātsnama izvietotas vertikālās karoglentes, un svētku noformējumu papildina karogkonstrukcijas.