Scroll to Top

Brīdina par krāpnieci, kas uzdarbojas drēbīšu tirdziņos internetā

Publicēts: / / 901 views

Ieteicams uzmanīties cilvēkiem, kuri pārdod sev nevajadzīgas lietas internetā. Pieķerta krāpniece, kura vilto maksājuma rēķinus, lai pierādītu, ka nauda ieskaitīta kontā, bet, saņemot paciņu, pazūd bez vēsts. Visas cietušās personas aicinātas ziņot Valsts policijai!

Portāls atverskapi.lv internetā pozicionēts kā garderobes tirdziņš. Vieta, kur izpārdot sava skapja krājumus un noskatīt citu smukumlietas. Linda piedāvā jaunajām māmiņām iegādāties drēbītes un mantas, no kurām viņas meitiņa jau izaugusi!

Kā vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”, portāla lietotāja ar lietotājvārdu “Krišuks” izrādījusi interesi par griķu pakaviņu, legingiem un bērnu T krekliņu. Abas vienojušās par summu 19 eiro. Svētdienā pircēja atsūtījusi Lindai maksājuma rēķinu, lai pierādītu, ka naudu ir pārskaitījusi, un Linda devusies uz tuvāko pakomātu.

Divu dienu laikā Linda naudu tā arī nesaņēma, tāpēc nolēma sazināties ar pircēju. Svešiniece viņas vēstuli bija izlasījusi un izdzēsusi savu profilu. Izrādās, ka Linda nav vienīgais krāpnieces upuris, sociālajā portālā Facebook.com pat izveidota atsevišķa diskusija.

Diskusijā jaunās māmiņas bija dalījušās ar krāpnieces sūtītājiem maksājuma rēķiniem, tiem nesakrita personas kodi, konta numuri, un vairākās vietās bija lietots atsevišķs burtu fonts. Maksājumā parādās arī latviešu valodas kļūda, pierakstot valūtas nosaukumu.

Nav zināms, vai krāpnieci tiešām sauc Arita Signe Girteve (kā bija norādīts viņas facebook.com profilā) un vai fotogrāfijā redzamā sieviete vispār eksistē, bet DNB bankas pārstāvis Jānis Dambergs apstiprina, ka maksājums ir viltots. Bankas pārstāvis iesaka vienmēr sagaidīt, kad maksājums izpildīts un tikai tad sūtīt paku. Turklāt norēķini starp Latvijas bankām tiek veikti vairākas reizes dienā.

Linda par notikušo ziņojusi Rīgas pašvaldības policijai, kura iesniegumu pārsūtījusi Valsts policijai. Policija drīzumā uzsāks izmeklēšanu, jo šī pavisam noteikti traktējama kā krāpšana. Diemžēl tā ir diezgan tipiska shēma, jo internets ir liela, anonīma vide, kas ļauj krāpniekiem izpausties.

Valsts policija aicina visas apkrāptās personas rakstīt iesniegumus, lai policija varētu uzsākt izmeklēšanu. Šādas krāpnieciskas darbības var novest pat līdz trīs gadiem cietumā.