New Medical Technologies: patentētas jaunas pretvīrusu terapijas metodes
Pasaules veselības sistēmas prioritārais virziens ir pretvīrusu terapija. Tās uzdevums ir novērst vīrusu slimību parādīšanos agrīnā stadijā. Tas ir īpaši svarīgi donoru asiņu un to sastāvdaļu diagnostikā, kur pēc iespējas precīzāk jānosaka vīrusa sastāvs: kvalitatīvs un kvantitatīvs, kas samazinās kļūdaini negatīva vai kļūdaini pozitīva rezultāta risku analīzē.
Medicīnā izmantotās vīrusu noteikšanas metodes tagad ne vienmēr ir precīzas – analīzes rezultāti izrādās nepatiesas. Viņi nespēj:
- – noteikt vīrusa dzīvotspēju;
- – atpazīt vīrusus ar zemu vīrusu slodzes titru.
Šeit tam var arī pievienot pētījumu noteikumu un nosacījumu pārkāpumu.
Kāpēc šo tēmu ir tik svarīgi pētīt? Donors, to nezinot, var būt vīrusa nesējs. Ir tāds jēdziens kā seroloģiskā loga periods. Šajā laikā asinis nesatur antivielas un antigēnus, kas nozīmē, ka pastāv ar vīrusu inficētu asiņu pārliešanas risks.
Vīrusu uzvedību, viņu īpašības, dzīves apstākļus veselīga cilvēka limfocītos pēta Uzbekistānas epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātnieki, sadarbībā ar kompāniju „New Medical Technologies”. Tika atklātas mūsdienīgas vīrusu un to dzīvotspējas izpētes metodes, neitralizēšanas metodes vīrusiem ar DNS un RNS (ieskaitot Covid-19), vīrusiem B, C hepatīta, HIV un Ebolas grupas vīrusiem.
Oviks Mkrtčjans, “New Medical Technologies” dibinātājs, stāsta par to, ka uz Uzbekistānas Asins pārliešanas centra bāzes tika veikta inovācijas metodes testēšana. Un eksperimentāli tika pierādīta veco metožu neefektivitāte. Jo īpaši izrādījās, ka 18% paraugu, kas ņemti, izmantojot tradicionālās instrukcijas (imūnfermentālās metodes, polimerāzes ķēdes reakcija), bija ar vīrusu daļiņām. Tādējādi pastāvēja risks bīstamu slimību pārnešana no donora pacientam.
Vairākus gadus notika tehnoloģijas izstrāde, lai atrastu vīrusus donora asins limfocītos, kas kļuva par pirmo pabeigto darbu šajā virzienā. Zinātnieki jau iepriekš bija pētījuši šo problēmu, bet par skaidru instrukciju pētījumos netika ziņots.
„New Medical Technologies” Ovika Mkrtčjana vadībā, izstrādāja un patentēja vairākas metodes:
- – limfotropo vīrusu dzīvotspējas novērtējums;
- – limfotropo vīrusu noteikšana bioloģiskajās vidēs, kurās vīrusi ir koncentrācijā zem jutīguma sliekšņa, kurš ir nepieciešams polimerāzes ķēdes reakcijas metodei.
- – donoru asins testēšana uz vīrusiem HCV, HBV un cilvēka imūndeficīta vīrusu HIV, kura izslēdza nepatiesus testa rezultātus.
Patentus izsniedza Eirāzijas, Eiropas, ASV un Āfrikas kontinenta biroji. „New Medical Technologies” jaunas tehnoloģijas izstrāde tiek atzīta par patiesi efektīvu un novatorisku, kurai pasaulē nav analogu.
Kārlis Arnolds Avots izvēlēts Berlināles programmai “European Shooting Stars”
Izziņoti desmit jauni un talantīgi Eiropas aktieri, kas atlasīti dalībai Berlīnes kinofestivāla...
Brūss Viliss slimības dēļ noslēdz aktiera karjeru
Leģendārais Holivudas aktieris Brūss Viliss beidzis vairāk nekā 40 gadus ilgušo karjeru....
Kristaps Strūbergs pamet grupu “Singapūras satīns”
Populārās grupas “Singapūras satīns” dalībnieks Kristaps Strūbergs, kurš...
Mūžībā aizgājis leģendārais grupas Opus- Pro mūziķis Alex
27. decembra rīts Latvijā nāk ar sēru vēsti – miegā uz mūžiem aizmidzis roka karalis...