Scroll to Top

Kā izlabot savas finansiālās kļūdas?

Publicēts: / / 947 views

Vai jūs pēdējā laikā esat pieļāvuši kādu finansiālu kļūdu? Varbūt jūs esat izmantojuši vilinošās priekšrocības, ko sniedz kredīti internetā, un nu esat nonākuši parādsaistībās? Varbūt jūs esat aizņēmušies auto kredītu automašīnas iegādei, kuru vairs nevēlaties? Lai arī kāda būtu jūsu situācija, neļaujiet lai šī vai jebkura cita jūsu finanšu kļūda diktētu jūsu finansiālo nākotni! Turpinājumā varat iepazīties ar četriem konkrētiem soļiem, kurus jums vajadzētu spert, lai izlabotu savu nesen pieļauto finanšu kļūdu, lai to vairs nekad un ne pie kādiem apstākļiem neatkārtotu.

Atzīstiet savu kļūdu

Pirmā lieta, ko jums vajadzētu izdarīt, ir atzīt, ka esat pieļāvuši kļūdu. Neatzīstot savu kļūdu, jūs to nekad neizlabosit. Skaidrs, ka atzīst savu kļūdu ir grūti, taču tas ir jāizdara. Visticamāk, ka jums ir bail no savas pieļautās kļūdas, taču nekādā gadījumā neļaujiet, lai tā ņemtu virsroku pār jums un jūsu turpmākās dzīves lēmumiem. Nepieļaujiet, ka jūsu kļūda kļūst par jūsu identitāti, jo tā nav.

Mēģiniet saprast, kas un kad nogāja greizi

Līdzko jūs būsit atzinuši, ka jūs esat pieļāvuši kļūdu un kaut kas ir nogājis greizi, jums ir jāmēģina saprast, kas un kad nogāja greizi. Piemēram, kas bija tas, kas lika jums pārtērēt savus personīgos līdzekļus un aizņemties ātro kredītu? Kad jūs zaudējāt kontroli pār sevi un ļāvāties impulsam, iegādājoties to dārgo, bet tik nepraktisko dīvānu, kas atstāja pamatīgu robu jūsu budžetā? Kādēļ jūsu kredīts nu ir kredīts ar sabojātu kredītvēsturi? Skaidrs, ka atbilde var neatnākt uzreiz, bet ir jāmēģina saprast, kur ir šīs problēmas saknes. Var gadīties, ka jūs domājat, ka pie tā ir vainojams kaut kas viens, bet realitātē tas var izrādīties pilnīgi kaut kas cits.

Pieņemiet savu kļūdu

Kad esat atzinuši, ka esat pieļāvuši kļūdu, un kad esat sapratuši, kas tad īsti nogāja greizi, ir laiks piedod sev šo kļūdu. Iedomājieties? Jūs pieļāvāt kļūdu! Nu un? Ikviens no mums laiku pa laikam pieļauj lielākas un mazākas kļūdas. Galu galā, mēs visi esam tikai cilvēki, un kļūdas ir tās, kas padara mūs cilvēcīgus. Mēs neesam roboti un datori, kas nepieļauj kļūdas, kaut gan arī tehnoloģijas nereti kļūdās. Arī pasaules bagātākie cilvēki vismaz reizi savā mūžā ir pieļāvuši kādu finanšu kļūdu, bet tas nav kaitējis viņu veiksmei un labklājībai. Veiksmes atslēga ir pieņemt kļūdu un virzīties tālāk. Nepieļaujiet, ka šī kļūda sāk jums diktēt to, kādai tagad vajadzētu būt jūsu finansiālajai situācijai.

Atpūtieties un mēģiniet vēlreiz

Gūstot mācību no savām kļūdām, jums it kā nevajadzētu tās vairs pieļaut. Kad esat izpildījuši trīs iepriekšminētos soļus, varat ķerties pie pēdējā, bet ne mazāk svarīga soļa. Pēdējā solī jums ir jāatrod sevī spēki un motivācija, un par spīti pieļautajām kļūdām no jauna jācenšas sasniegt savus finansiālos mērķus. Diemžēl var gadīties, ka jūs atkal cietīsit neveiksmi, bet šoreiz pavisam citādā veidā nekā iepriekš. Šajā gadījumā atslēgas moments ir neļaut iepriekš pieļautajām kļūdām diktēt sev noteikumus. Atcerieties, ka, lai sasniegtu virsotnes, ir jāmēģina atkal un atkal, neskaitoties uz neskaitāmajām kļūdām, jo ceļš kalnā nekad nav viegls. Iespējams, jūs nodomāsit – kādēļ gan man būtu jāmēģina atkal, ja zinu, ka, visticamāk, atkal cietīšu neveiksmi? Ir jāmēģina atkal, jo ik reizi, kad jūs pieļaujat kļūdu un mācāties no tās, jūs kaut ko iegūstat, tādējādi samazinot iespēju, ka atkal pieļausit to vai citu kļūdu. Kļūdas padara mūs gudrākus, tādējādi ļaujot pieņemt arī gudrākus lēmumus, kas nekaitē mūsu finansēm. Kļūdas, lai arī cik paradoksāli tas nešķistu, laika gaitā uzlabo mūsu finanšu situāciju.