Scroll to Top

6 lietas, kas jāizdara gulētu, lai kā bērns un nākamā diena izdotos

Publicēts: / / 808 views

Ja bērnībā ne par ko negribējām doties pie miera, jo pasaulē vēl taču ir tik daudz kā neiepazīta, tad pieaugušo vecumā laba izgulēšanās bieži vien ir viens no kārotākajiem mērķiem. Pat ja beidzot ir izdevies gūt laiku atpūtai – tas, cik kvalitatīvs būs miegs un cik enerģijas pilnas pamodīsimies – atkarīgs arī no tā, ko būsim darījuši pirms gulētiešanas. Lasi tālāk, kādi ir pirms-gulētiešanas likumi!

Atbilstoši ēdieni un dzērieni.
Protams, veselīgi ir neēst vismaz 4 stundas pirms gulētiešanas, bet ja kāre ir nepārvarama – jāizvēlas tādi pārtikas produkti un dzērieni, kas nekaitē veselīgam miegam, ļaujot mums pamosties jūtoties labi. Tie ir – banāns, kas palīdz atslābināties, auzu putra, kas ir viens no labākajiem nomierinošajiem ogļhidrātiem, kā arī zāļu tējas. Droši pirms miega vari panašķēties arī ar kivi, kas palīdz līdzsvarot individuālos miega ciklus.

Digitālā attīrīšanās.
Lai katra nākamā diena būtu veiksmīga un izdevusies, prāta un gara līdzsvarošana ir vitāli nepieciešama. Tāpēc, tuvojoties nakts atpūtai, izslēdz TV un datoru, telefonu atstāj citā istabā un pavadi vairāk laika klusumā. Kāpēc tā? Jo – uzsmeļot lielu informācijas daudzumu, mūsu fantāzija un prāta darbība aktivizējas, tādējādi neļaujot atslābināties un noskaņoties miegam.

Temperatūras noregulēšana guļamistabā.
Zināms, ka ķermeņa temperatūra nakts laikā kļūst zemāka, tādēļ arī gaisa temperatūrai jābūt atbilstoši pielāgotai, respektīvi, tai vajadzētu būt vēsākai par ķermeņa temperatūru. Ja tāda opcija kā temperatūras manuālā regulēšana mājās tev nav pieejama, pirms miega izvēdini istabu, pie reizes atsvaidzinot un uzlabojot gaisa kvalitāti guļamistabā. Tas palīdzēs uzņemt vajadzīgo skābekļa daudzumu, pilnvērtīgāk izgulēties un rītu uzsākt ar neizsīkstošu enerģijas daudzumu.

Aktivitātes, kas iedvesmo un uztur tonusā.
Lai arī fiziskās nodarbes ir ļoti veselīgas, vidēji 6 stundas pirms miega nevajadzētu piekopt aktīvus treniņus, jo tie pastiprināti uzbudina nervu sistēmu, kas traucē pievērsties atpūtai un apkopot spēkus nākamajai dienai. Vakaram atbilstošākas būs pastaigas svaigā gaisā, stiepšanās un jogas vingrinājumi, kas veicina muskuļu atslābināšanos. Ja vēlies nākamajā rītā pamosties nosvērts un pozitīvs, pirms gulētiešanas noderēs arī meditēšana. Regulāra meditēšana uzlabo smadzeņu darbību, lieliski palīdz cīņā ar stresu, kā arī samazina sirds-asinsvadu sistēmas slimību risku.

Sakārtošana pa plauktiņiem.
Improvizēšana spēj aizraut, taču lielākoties cilvēka prāts komfortablāk jūtas ar skaidru priekšstatu, kādi pienākumi būs jāveic rīt. Tāpēc kādu brīdi pirms gulētiešanas vēlams apkopot šīs dienas paveikto un izvirzīt nākamās dienas prioritātes. Izveidojot plānojumu, mazināsies haoss un tiks iegūts iekšējs miers, kas palīdzēs labi izgulēties un nākamo dienu iesākt daudz drošāk, pārliecinātāk un sagatavotāk.

Nākotnes vizualizācija.
Panākumiem bagāti cilvēki nereti pirms gulētiešanas atvēl laiciņu tam, lai domās vizualizētu – kā tiek pārvarēti visi šķēršļi un viņu pārvaldītie projekti veiksmīgi realizējas. Ja ar prāta acīm jau būsim redzējuši sevi kā veiksmīgu personu, sākot no rītdienas mēs par tādu sāksim arī kļūt! Negaidīsim brīnumu – motivēsim sevi!

Foto: Ivy and Sweetiepie / https://www.flickr.com/photos/jbird/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/