Scroll to Top

5 ieteikumi saudzīgākai drēbju uzglabāšanai

Publicēts: / / 1164 views

Daudz no mums ir saskārušies ar situāciju, kad skapis ir piebāzts ar drēbēm, kuras ilgstoši uzglabājot saburzās, audums zaudē kvalitāti, parādās dažādas smakas un pat reti vilktas drēbes sāk izskatīties novalkātas un nekvalitatīvas. Mēbeļu salona “Nice Home” eksperts skaidro, ka problēma bieži vien slēpjas nepareizā drēbju uzglabāšanā, nepiemērotā skapja izvēlē u.tml.

Lai apģērbs nebūtu saspiests

Neraugoties uz to, cik daudz apģērba jums ir, tam skapī jābūt brīvam un nesaspiestam, attiecīgi, izvēloties skapi, jāpievērš uzmanība ietilpībai – vispirms paraugieties uz lietām, ko vēlaties tajā glabāt, tad – uz dzīvokļa vai mājas izmēriem, un, saliekot abas lietas kopā, jāatrod atbilstošais skapja izmērs. Vēl viena būtiska lieta ir kvalitāte ilgtermiņā, proti, labam skapim jākalpo vismaz 10 gadus. Ja tas ir nestabils un durvis ļogās jau veikalā, ir skaidrs, ka tāds neizturēs vairāku gadu ikdienas lietošanu.

Laba smarža skapī

Skapis ikdienā stāv mūsu dzīvokļos, guļamistabā, tāpēc tam ir arī liela ietekme uz veselību. Atveriet veikalā jauna skapja durvis un ieelpojiet gaisu. Ja tas smaržo pēc līmes, kas attiecīgi liecina par zemāku kvalitāti, apdomājiet, kā smaržos drēbes vai visa guļamistaba. Neviens nevēlas, lai ikdienā viņus pavada nepatīkams līmes aromāts. Skapī vienmēr var iekarināt aromātiskos maisiņus vai īpaši tam paredzētus gaisa atsvaidzinātājus, taču jāņem vērā, ka līmes aromātu tas neuzveiks. Tas līdzēs tikai gadījumā, ja skapis ir kvalitatīvs, turklāt šie atsvaidzinātāji regulāri jāmaina un ieteicams izvēlēties neitrālu aromātu.

Lai drēbes vēdinās

Mēs visi labi atceramies, kā smaržoja drēbes, kas tika ņemtas ārā no vecmāmiņas ozolkoka skapjiem, kuros mēdza uzkrāties putekļi. Mūsu mammas un vecmāmiņas skapjus regulāri vēdināja, pavasaros izņemot ārā visas drēbes, izkarot saulītē un tad atkal – liekot atpakaļ. Mūsdienās šo darbu iespējams aiztaupīt, izvēloties skapi bez durvīm un tikko pamanāmu karkasu. Tādā drēbes netiek saspiestas, tās vēdinās, neuzkrājas liekie putekļi katrā plauktā, tie savācas tikai uz grīdas, ko ērti uzkopt, tostarp ir viegli uzreiz atrast kāroto apģērba gabalu u.c.

Katrai lietai sava vieta

Lai mūsu apģērbs ilgāk saglabātos labā stāvoklī un nebūtu tik bieži jāgludina, iesakām izvēlēties skapi, kas aprīkots ar dažādiem elementiem – izbīdāmajiem pakaramajiem, speciāliem pakaramajiem biksēm, nelieliem nodalījumiem sīkumiem – kaklasaitēm, jostām, bižutērijai, zeķēm u.c. Mūsdienu skapjos ir pat speciālās bižutērijas kārbiņas un āķīši. Ideāli, ja katrai lietai ir sava vieta – no kažoka līdz pat krellēm. Noteikti jāparedz vieta arī apaviem, taču nevajadzētu glabāt ikdienas ziemas apavus, kas pa dienu kļūst mitri, guļamistabas skapī. Tiem jāatrod vieta priekšnamā.

Virsdrēbes atsevišķi no parastajām drēbēm

Noteikti nevar turēt kopā visas drēbes – primāri ir jānodala ziemas un vasaras sezonas apģērbus. Vasaras sezonas drēbēm labāk derēs pakaramie, bet ziemas – plaukti un grozi. Apģērbu, kas tajā brīdī nav aktuāls, var glabāt speciālās kastēs, kas novietotas skapja augstākajos plauktos. Arī virsdrēbes un parasto apģērbu nedrīkst turēt vienā skapī – mitrums, ko atnesam no āra, nemanot bojā mūsu drēbes. Virsdrēbes nevajadzētu turēt guļamistabas skapī, jo tādējādi mitrums tiek ienests arī tur. Ja esat paredzējis skapī glabāt smagus mēteļus, kažokus u.tml., noteikti jāizvēlas vēl izturīgāks materiāls.

Pareizi izvēlēts skapis un apģērba glabāšanas nosacījumu ievērošana palīdzēs ilgāk saglabāt drēbes, savukārt organizēts skapis un atbilstoši piemeklēti plauktiņi un pakaramie aiztaupīs rakņāšanos un kāda konkrēta apģērba meklēšanu. Tāpat mūsdienīgs skapis palīdzēs izvairīties no tādiem nepatīkamiem pienākumiem kā putekļu slaucīšana un apģērba vēdināšana – skapis to izdarīs jūsu vietā.